perakende

PERAKENDE
HİZMETLERİ

Cadde Kiralama

Alışveriş caddelerinde ihtiyaçlarınıza uygun gayrimenkuller sunar, kiralama süreçlerinizi yönetiriz.


Kapsamlı bir pazar araştırması yürütür, alışveriş caddelerindeki tüketici davranışlarını, ayak trafiği yoğunluğunu ve gayrimenkul özelliklerini göz önünde bulundurarak sizin için en doğru alternatifleri belirleriz. Büyüme stratejileriniz ve hedeflediğiniz tüketici profili doğrultusunda, markanızı, en uygun noktalarda konumlandırmanızı sağlayacak çözümleri sunarız.

Alışveriş Merkezi Kiralama

Alışveriş merkezlerinde, “doğru marka kurgusu” içerisinde markanızı konumlandırırız. Markanız için hedef noktalarda yeterli fiziksel koşullara ve yüksek görünürlüğe sahip en uygun seçenekleri belirleriz.


Kiralama sürecinde alışveriş merkezi yönetimleri veya yatırımcılarıyla doğrudan görüşür, sürdürülebilir bir iş modeli oluşturmanızı sağlayacak çözümler üretiriz. Müzakere süreçlerinizi eksiksiz yönetir, kira anlaşmalarınızı en hızlı şekilde sonuçlandırırız.

Kontrat Müzakeresi ve Yenilemeleri

Kiralanacak yeni bir mağazanın kontrat müzakerelerini Kiracı adına yürütür Taraflar için sürdürülebilir şartlara sahip bir kontrat içeriği oluştururuz. Benzer şekilde, yürürlükteki kira kontratlarının, değişen pazar koşullarına uygun şekilde yenilenmesi süreçlerine destek sağlarız. Kira değerlerinin güncellenmesinde gerek Kiracının gerekse de Mülk Sahibi’nin haklarını gözetiriz. Bu sayede Kiracı ve Mülk Sahibi arasında uzun soluklu bir ticari ilişkinin kurulmasına katkıda bulunuruz.

Pazar ve Rekabet Analizi

Markanızın stratejilerine uygun adımlar atmanız için hedeflediğiniz lokasyonlardaki mevcut finansal koşulları inceleriz. Rakiplerinize ait satış performansı, ürün yelpazesi ve fiziksel koşullar gibi verileri titizlikle araştırırız. Bu değişkenler doğrultusunda sağlıklı bir planlama yapabilmeniz için size kapsamlı bir rapor hazırlayarak sunarız.

Pazara Giriş Stratejileri

Markanızın, pazardaki hedef tüketici kitlesine ulaşabileceği noktalarda konumlanması son derece önemlidir. Bunun için de doğru kurgulanmış bir büyüme stratejisine ihtiyacınız vardır. Biz, markanız için en doğru stratejiyi oluşturmanıza yardımcı oluruz.


Kiralama aşamasına geçmeden önce markanızın pazardaki algısını, görünürlüğünü ve bilinirliğini yükseltecek lokasyonları tespit eder, hedeflediğiniz satış performanslarına ulaşabileceğiniz potansiyel noktaları analiz ederiz. Bunları derecelendirerek öncelik sırasını belirler ve sizlere sunarız.

İş Ortağı / Bayi Araştırması

Pazara yeni giren veya pazarda büyümek isteyen markanız için deneyim sahibi yerel operatörlere ulaşabilmenizi sağlarız. Operatör arayışınız süresince doğru bir değerlendirmede bulunmanızı sağlayacak pazar verilerini temin ederiz. Markanız ile iş ortağınız arasında sağlıklı bir iş birliği kurulmasına destek olur, sizin için sürdürülebilir bir iş modeli geliştiririz.

Büyüme Stratejisi Oluşturma

Pazara yeni giren markanızın tanınmasını ya da pazarda var olan markanızın yeni bir konsept veya konumlandırmayla tekrar sahneye çıkmasını istiyorsanız, sizin için en doğru stratejiyi belirlemek üzere buradayız.


Markanızın sağlam adımlarla büyümesi için müşterilerinizle buluşacağınız noktaların doğru belirlenmesi oldukça önemlidir. Bunu göz önünde bulundurarak, uzman ekibimizle kapsamlı bir pazar araştırması yaparız. Sizin için en uygun şehir, cadde ve alışveriş merkezlerini belirleriz. Hedeflenen lokasyonlarla ilgili kapsamlı performans ve rakip analizleri yapar, markanız için uygun kiralama stratejileri geliştiririz.

Mağaza Portföyü Değerlemesi

Sürekli değişen pazar koşullarına bağlı olarak, gayrimenkullerin kira ve varlık değerlerinde artışlar veya azalmalar olabilir. Benzer şekilde, perakende mağazalarının ciro performansları da değişen pazar koşullarından olumlu ya da olumsuz yönde etkilenebilir.


Böyle dönemlerde markalar, mevcut kira kontratlarını sürdürülebilir kılmak ya da farklı tasarruflarda bulunmak üzere mağaza portföylerini değerlemek isteyebilirler.


Pazar bilgimiz ve işlem bazlı tecrübemiz sayesinde müşterilerimizin mağaza portföylerini değerler, yürürlükteki kira kontratlarını güncel pazar koşullarında yeniden yorumlarız. Elde ettiğimiz sonuçları pazar verileriyle desteklediğimiz raporlar hazırlayıp bunları müşterilerimize sunarız.

Diğer Hizmetler (Hukuk, İK, Gümrük)

Markanızın operasyonel yapısının doğru bir şekilde kurgulanması için ihtiyaç duyduğunuz hizmetleri, alanında uzman çözüm ortaklarımızla beraber sunarız.